بانک مقاله های آموزشی و فرهنگی

وب سایت شخصی محمود حسینی

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
بانک مقاله های آموزشی و فرهنگی


ضرورت تابوشکني آموزش‌هاي سلامت جنسی در مدارس

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Just Added

ضرورت تابوشکني آموزش‌هاي سلامت جنسی در مدارس13448

يک متخصص رفتارشناسي جنسي بر ضرورت «تابوشکني آموزش‌هاي سلامت جنسي» در مدارس و خانواده‌ها تاکيد کرد و گفت: ما بايد فرهنگ سالم جنسي را ترويج دهيم که لازمه‌ آن ترويج دانش صحيح است .

به گزارش ايسنا، دکتر «راضيه معصومي» که در هشتمين نشست «کافه خرد» با موضوع « آسيب‌شناسي سواد سلامت جنسي در نظام آموزشي ايران» سخن مي‌گفت، با بيان اينکه «نخستين افرادي که کودکان در معاشرت با آنها قرار مي‌گيرند، اعضاي خانواده‌ هستند» افزود: کودک تا سه - چهار سالگي در نهاد خانواده است و بعد از آن به نهادهايي همچون مهد کودک، پيش دبستاني، دبستان و ... راه مي‌يابد و پس از آن، وارد دانشگاه و جامعه مي‌شود و به همين دليل ارتباطات و تعاملات از همان ابتدا و از بدو تولد آغاز مي‌شود.

 

فرصت ها وتهديدهاي آموزش وپرورش كشور

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Just Added
میانگین امتیار کاربران: / 2
ضعیفعالی 

فرصت ها وتهديدهاي آموزش وپرورش كشورsanad tahavol
رضا مددي، مشاوروزير آموزش و پرورش و دبير ستاد اجرايي سند تحول بنيادين

تدوين سندملي آموزش وپرورش يا برنامه راهبردي براي توسعه اين نظام براي نخستين بار درتاريخ آموزش وپرورش رسمي كشور پاييز 1383 با تصويب هيات وزيران وانتصاب جمعي از رهبران فكري ومديران عالي كشور به عنوان" شوراي راهبري"توسط بالاترين مقام اجرايي يعني رييس جمهوري دردستوركار قرار گرفت.
شوراي راهبري درجلسات آغازين خود درباره تعريف سند،ابعاد وقلمرو آن،مواردي را به تصويب رساند كه دستمايه كلي حركت واقدامات دست اندركاران اجرايي طرح شد.

 

نگاه دوگانه حاكميت و خانواده به مدرسه

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Just Added
میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

نگاه دوگانه حاكميت و خانواده به مدرسهschool

اكنون در كشور ما ميان اهداف دو نهاد مهم و تأثيرگذار تعليم و تربيت يعني نهاد خانواده و حاکميت، علي‌رغم بعضي همپوشاني‌ها، تعارض‌هاي اساسي وجود دارد. هدف خانواده، تأمين آينده تحصيلي و شغلي فرزندش است و هدف حاکميت، دروني کردن ارزش‌هاي معطوف به قدرت است. اين تعارضات سبب شده‌اند كه هم سرمايه‌هاي مادي كشور هدر روند هم سرمايه‌هاي معنوي كه مهم‌ترين آن‌ها ضايع شدن استعداد و خلاقيت ميليون‌ها فرزند اين ديار است. امروزه هزينه‌هايي كه خانواده‌ها براي مدارس غيرانتفاعي، مؤسسات كنكور و زبان و كامپيوتر و كلاس‌هاي خصوصي و کتاب‌هاي كمك آموزشي و غيره مي‌كنند اگر بيشتر از هزينه‌اي كه حاکميت در آموزش و پرورش مي‌كند نباشند، كمتر نيستند.

 

«مهاجرت نخبگان» يا «فرار مغزها»

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Just Added

«مهاجرت نخبگان» يا «فرار مغزها»nokhbegan

همه ما از دیرباز با پدیده‌ای به نام "فرار مغزها" یا "مهاجرت نخبگان" آشنا هستیم اما چرا در تمامی این سال‌ها همچنان این موضوع در جامعه ما به عنوان یک مسئله مطرح است و برای آن راه‌حلی پیدا نشده است؟!

به گزارش ایسنا، مهاجرت نخبگان البته در استانی مانند خوزستان در شرایط کنونی که گسترش مشکلات زیست‌محیطی، اقلیمی و ... دافعه‌های آن بیش از جاذبه‌هایش است، تشدید هم شده است.

28 درصد صنایع کشور در خوزستان است و این استان از ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی بسیار بالایی برخوردار است. به‌تناسب این ظرفیت‌ها باید فرصت‌های شغلی زیادی نیز در استان فراهم باشد اما چرا بسیاری از جوانان تحصیلکرده خوزستانی ترجیح می‌دهند در مکانی دیگر به زندگی خود ادامه دهند؟

هر ساله شاهد مهاجرت تعداد زیادی از تحصیل کردگان خوزستانی به استان‌های دیگر یا خارج از کشور هستیم اما علت این مهاجرت‌ها چیست و مسئولان در این زمینه چه فکری کرده‌اند؟

 

رقص ایرانی در مدرسه آمریکایی ( کالیفرنیا )

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 16
ضعیفعالی 

تجربه های من در مدرسه آمریکایی 2DSCN0706

رقص ایرانی در مدرسه آمریکایی ( کالیفرنیا )

هشتم ژوئن 2016 در آخرین هفته مدرسه ، بچه های کلاسم در گروه سنی 5 تا 6 سال توانستند دو رقص ایرانی را به نام های "رعنا" و "صلح" برای اولین بار در یک مدرسه آمریکایی در ایالت کالیفرنیا در کنار 5 رقص اسپانیایی و یک رقص آفریقایی برگزار کنند.

در کلاسی که به عنوان کمک معلم کار می¬کنم 45 دانش آموز پیش دبستانی داریم و برای جشن پایان سال از بچه های گروه سنی پیش دبستانی تا کلاس چهارم ابتدایی خواسته می شود تا در تمرینات رقص جشن آخر سال تحصیلی شرکت کنند، چون Afternoon Program مدرسه برپایه آموزش زبان اسپانیایی برنامه¬ریزی شده است، لذا در طی سال-های گذشته معمولا 3 یا 4 رقص اسپانیایی که معمولا برپایه¬ی الگوهای فرهنگی آنها است، اجرا می¬شود. در این سال تصمیم گرفتم که آموزش بچه¬های پیش دبستانی دختر و پسر را به عهده گرفته و رقص¬هایی که نمادی از فرهنگ و فولکور ایرانی می¬باشد را به آنها آموزش بدهم. بنابراین تمام سعی و تلاش خود را به کار بردم تا رقص¬هایی را انتخاب کنم که نه تنها نشانه¬ای از فرهنگ پربار ایرانی باشد بلکه دربرگیرنده¬ی حرکات موزونی باشد که بچه¬ها بتوانند راحت¬تر یاد گرفته و اجرا کنند.

 


صفحه 1 از 11

سخن روز

رنه دکارت

در بین تمامی مردم فقط عقل است که به عدالت تقسیم شده است زیرا همه فکر می کنند به اندازه کافی عاقلند.

اطلاعات سايت

اعضا : 46
مطالب و محتوا : 1175
مشاهده بازدیدهای مطالب و محتوا : 6587009

نظرسنحی

ارزیابی شما از عملکرد وزارت آموزش و پرورش چیست؟
 

روز شمار

 
يكشنبه
1395
مهر
4
 

عضویت و ورود به سایت

با سلام عضویت شما راگرامی می دارم .

منتظر بازدید مجدد شما از سایت مقالات آموزشی و فرهنگی و نظرات سازنده تان می باشم محمود حسینی

آمار بازديدكنندگان

بازديد امروز109
بازديد ديروز :275
بازديد اين ماه :8435
بازديد كل :349880
بيشترين بازديد روزانه :841