بانک مقاله های آموزشی و فرهنگی

وب سایت شخصی محمود حسینی

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
بانک مقاله های آموزشی و فرهنگی


سودهای میلیاردی از کتاب‌های کمک‌ آموزشی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Just Added

سودهای میلیاردی از کتاب‌های کمک‌ آموزشی28.1.5
مثل لوبیای سحرآمیز، کنکورآن‌قدر بزرگ شد و شاخ و برگ داد، آن‌قدر ریشه دواند و جای پایش را سفت کرد که ازآن غول‌هایی متولد شدند که دیگر شاخشان شکستنی نیست.
تجارت میلیاردی کنکور، نردبان ثروت و نفوذ خیلی‌ها را بلند کرد‌؛ نردبانی که از آن بالا این امکان را به ناشران می‌داد تا ببینند قبل‌ازماراتن کنکور نیز جمعیتی ایستاده اند که می‌توان خوراکی آموزشی برایشان تهیه کرد و درچرخه تجارت آموزشی نگه‌شان داشت.

ناشران کتاب‌های کمک‌آموزشی‌، زیرپوستی و چراغ خاموش سراغ مدارس مختلف می‌روند، تبلیغ‌ می‌کنند، پوستر می‌چسبانند، تراکت پخش می‌کنند و در مخاطبانشان نیازی کاذب می‌پرورانند، همانند یک عطش شدید برای آب، تا هرکه دستش از کتاب کمک آموزشی کوتاه ماند، احساس خسران کند.

حالا دیگر نه فقط دبیرستانی‌ها آن هم به بهانه کنکور که دانش آموزان ابتدایی، حتی پیش‌دبستانی‌ها به بهانه قوی شدن بنیه تحصیلی و دورخیزی مطمئن برای کنکور، دنباله‌روی همان نیاز کاذب شده‌اند و مشتری داوطلبانه یا شکار شده موسساتی که بیش از هرچیز، پیرو قواعد کسب و کارند .

 

چند نکته درباره چاپ مقالات ISI

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

چند نکته درباره چاپ مقالات ISI686897f7-d3b2-4793-b1c7-5abf72e122f1-medium
دکتر محمدعلي آتش سودا

سال هاست که سیستم ارتقاء اعضای هیات علمی مراکز آموزش عالی منوط به چاپ مقالاتISIیا علمی_پژوهشی است که این مقالات باید در مجلات معتبری که مورد تایید وزارت علوم باشند، منتشر ‌شوند .

این شیوه ارتقاء اگرچه زمانی می‌توانست روشی علمی و عادلانه برای ارزیابی علمی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها محسوب شود، اما به مرور زمان، وضع قوانین دست و پاگیر و سلیقه‌ای برای انتشار مقالات در این مجلات و متاسفانه پیدایی نوعی روحیه معامله‌گری در نشر مقالات از سوی برخی نویسندگان مسئول و نیز انتشار مقالات کم‌ ارزش دارندگان مشاغل اجرایی با لابی‌گری، ارزش علمی برخی مجلات یاد شده را پایین آورده است.

 

زباله‌سازهای کوچک

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Just Added
میانگین امتیار کاربران: / 3
ضعیفعالی 

   زباله‌سازهای کوچکbehdasht - zobaleh
گزارش جام‌جم از لزوم مشارکت دانش‌آموزان در نظافت و نگهداری مدارس و دلایل اکراه آنها.
خرده‌های کاغذ را مثل دانه‌های ریز برف توی هوا پخش می‌کند و بی‌آن‌که منتظر رسوبشان روی زمین بماند، به کلاس پشت می‌کند و می‌رود؛ تکه کاغذها چند موزاییک را فرش کرده‌اند. آبمیوه را با کمک نی تا آخرین قطره می‌نوشد و برای اطمینان از خالی شدنش، کمر پاکت را می‌چلاند و پرتابش می‌کند، مثل بسکتبالیستی که توپ را به سمت تور می‌فرستد؛ پاکت کج و کوله آبمیوه کنار سطل زباله می‌افتد و او بی‌اعتنا از کنارش می‌گذرد. رغبت نمی‌کند به دستشویی برود. می‌گوید کثیف است و همه جا را میکروب گرفته. دست به چیزی نمی‌زند. با احتیاط شیرآب را با دستمال کاغذی باز می‌کند. کمی آب می‌ریزد و بعد دستمالش را گوشه دیوار می‌اندازد؛ دستشویی با دستمال پرتاب شده او بدتر از قبل دهن کجی می‌کند.
راه آبخوری با پوسته شکلات و کیک بند می‌آید. پوست میوه روی آسفالت کهنه حیاط لک می‌اندازد و تکه‌های خوراکی در راه پله‌ها پخش می‌شود. کف کلاس‌ها از تراشه‌های مداد و پوست تخمه و جامیزی‌ها از لقمه‌های نیم‌خورده پر می‌شود. در یک کلام، مدرسه زباله‌دانی می‌شود؛ چون دانش‌آموزان یاد نمی‌گیرند مدرسه خانه دوم آنهاست، همان‌طور که هنوز همه شهروندان نیاموخته‌اند شهر، خانه آنهاست.

 

رقص ایرانی در مدرسه آمریکایی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Modified
میانگین امتیار کاربران: / 21
ضعیفعالی 

تجربه های من در مدرسه آمریکایی 2DSCN0706

رقص ایرانی در مدرسه آمریکایی

هشتم ژوئن 2016 در آخرین هفته مدرسه ، بچه های کلاسم در گروه سنی 5 تا 6 سال توانستند دو رقص ایرانی را به نام های "رعنا" و "صلح" برای اولین بار در یک مدرسه آمریکایی در ایالت کالیفرنیا در کنار 5 رقص اسپانیایی و یک رقص آفریقایی برگزار کنند.

در کلاسی که به عنوان کمک معلم کار می¬کنم 45 دانش آموز پیش دبستانی داریم و برای جشن پایان سال از بچه های گروه سنی پیش دبستانی تا کلاس چهارم ابتدایی خواسته می شود تا در تمرینات رقص جشن آخر سال تحصیلی شرکت کنند، چون Afternoon Program مدرسه برپایه آموزش زبان اسپانیایی برنامه¬ریزی شده است، لذا در طی سال-های گذشته معمولا 3 یا 4 رقص اسپانیایی که معمولا برپایه¬ی الگوهای فرهنگی آنها است، اجرا می¬شود. در این سال تصمیم گرفتم که آموزش بچه¬های پیش دبستانی دختر و پسر را به عهده گرفته و رقص¬هایی که نمادی از فرهنگ و فولکور ایرانی می¬باشد را به آنها آموزش بدهم. بنابراین تمام سعی و تلاش خود را به کار بردم تا رقص¬هایی را انتخاب کنم که نه تنها نشانه¬ای از فرهنگ پربار ایرانی باشد بلکه دربرگیرنده¬ی حرکات موزونی باشد که بچه¬ها بتوانند راحت¬تر یاد گرفته و اجرا کنند.

 

بررسي وضعيت بازماندگان از تحصيل در کشور

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
Just Added
میانگین امتیار کاربران: / 2
ضعیفعالی 

بررسي وضعيت بازماندگان از تحصيل در کشور2197918

هم اکنون بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی به کلاس‌های درس رفته اند اما در این میان دانش آموزانی در اقصی نقاط کشور درس و مدرسه را به هزار دلیل رها کرده‌اند و بازمانده از تحصیل محسوب شده و به حمایت‌های ویژه برای بازگشت به چرخه تحصیل نیاز دارند.

به گزارش ایسنا، منظور از بازمانده از تحصیل افراد هفت تا ۱۶ساله‌ای هستند که سن آن‌ها از سن ورود به مدرسه گذشته و به مدرسه مراجعه نکرده اند یا پس از گذراندن یک یا چند سال تحصیلی، مدرسه را ترک کرده‌اند.

بازماندگی از تحصیل برای کودکان و نوجوانان در کشور آمار نگران کننده و ضد و نقیضی را به وجود آورده است، آماری که از چند ده هزار نفر شروع می شود و با افزایش صفرهایش به میلیون نفر می رسد. میلیون نفری که در گزارش سال ۹۰مرکز پژوهش های مجلس نیز مورد اشاره قرار گرفته بودند و درباره آنها آمده بود: « بیش از سه میلیون و ۵۰۰کودک ۶تا ۱۷ساله از تحصیل بازمانده‌اند که یا اصلاً به مدرسه نرفته‌اند یا در طول سال‌های تحصیلی به دلایل مختلف از تحصیل بازمانده‌اند». علی رغم تلاش های ارگان های دولتی و غیردولتی ازجمله آموزش و پرورش برای شناسایی و جذب این دسته از کودکان در مدارس، با این حال چندی پیش مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمع آوری اطلاعات 300 هزار کودک بازمانده از تحصیل خبر داده بود.

 


صفحه 1 از 10

سخن روز

دکتر علی شریعتی
  • ظلم است که معلم را به شمع تشبیه کرد زیرا شمع را می‌سازند که بسوزد ولی معلم می‌سوزد که بسازد    

اطلاعات سايت

اعضا : 46
مطالب و محتوا : 1201
مشاهده بازدیدهای مطالب و محتوا : 6744482

نظرسنحی

ارزیابی شما از عملکرد وزارت آموزش و پرورش چیست؟
 

روز شمار

 
چهارشنبه
1395
آبان
5
 

عضویت و ورود به سایت

با سلام عضویت شما راگرامی می دارم .

منتظر بازدید مجدد شما از سایت مقالات آموزشی و فرهنگی و نظرات سازنده تان می باشم محمود حسینی

آمار بازديدكنندگان

بازديد امروز162
بازديد ديروز :364
بازديد اين ماه :7636
بازديد كل :358997
بيشترين بازديد روزانه :841